Türkiye'nin ilk ve tek "turizm" iş ilanları, eleman ve kariyer portalına hoş geldiniz!  | EN | FİRMA GİRİŞİ

Kurumsal

Hakkımızda

İşi Bilen Burada!

İK EĞİTİM TURİZM ANONİM ŞİRKETİ tescilli markası olan TURİZM-İK stratejisi, hedefi ve eğitim planlamalarıyla; sadece turizm ve bağlı sektörlerine odaklanan, Türkiye’nin ilk ve tek “turizm insan kaynakları” portal yöneticisidir.

Ulusal veya çok uluslu, büyük veya küçük ölçekli tüm turizm işletmelerinin ortak sorunu olan insan kaynakları yönetiminde, güçlü ve güvenilir teknoloji altyapısıyla adaylara ve firmalara hızlı, kolay ve sektöre özel çözümler, seçme ve değerlendirme hizmetleri sunmaktadır.

Turizm işletmeleri, çalışanları, okulları ve öğrencilerini tek bir çatı altında birleştirerek, tüm Türkiye’nin turizm insan kaynakları ihtiyacına hizmet etmeyi misyon edinmiştir.

www.turizm-ik.com

Kurucu ve yöneticilerinin de 25 yıllık turizm geçmişleri sayesinde, sektörün insan kaynağı ihtiyaç ve türevlerine temelden yakın olan şirketimiz, eğitim ve danışmanlık çalışmalarıyla, turizm insan kaynakları alanında yenilikçi faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kurumumuz Özel İstihdam Bürosu olarak, Türkiye İş Kurumu'nun 28.07.2015 tarih ve 106063 sayılı karar uyarınca 774 nolu belge ile faaliyet göstermektedir.

TURİZM İNSAN KAYNAKLARI

Turizm hızla değişen ve gelişen uluslararası bir sektördür. Otomasyon ve teknolojiden en az yararlanabilen sektörlerin başında gelen turizm, geçmişten günümüze emek yoğun birçok işletme tipini içinde barındırmaktadır.

Turizmin sektörel önemi ülkemizin tarihi dokusu, doğal güzellikleri, dünya mirası kayıtlarına giren önemli değerleri ve stratejik coğrafyası ile artmaktadır. Türkiye'nin hizmet sektörleri arasında, en yoğun iş yükünü ise, dünya pazarında sürekli gelişen ve artan turizm taleplerine bağlı olarak, turizm işletmeleri çekmektedir.

Bu nedenlerle turizm lise ve üniversitelerimiz, ülkemizde çok önemli bir görevi yerine getirmektedirler.

Uluslararası dil kullanımı, işletme kültürü oluşturma, hizmet becerileri, motivasyon, müşteri ilişkileri, istatistik yorumlama, yönetsel beceriler, strateji üretme, insan kaynakları yönetim başarısı, mali analiz becerileri, kriz yönetimi ve daha pek çok yönetim yapılarını içinde barındıran turizm sektörümüz; iyi eğitimli, özgüven sahibi ve çalışkan turizmcilere ihtiyaç duymaktadır.

İşte bu nedenlerle TURİZM-İK olarak biz, ülkemizin yetişmiş ve yetişmekte olan turizmcilerine iş, staj, eğitim ve gelişim alanlarında; her zaman yanlarında olacak bir turizm iş portalını sunmaktan gurur duyuyoruz.

KAPSAMA ALANI

Konaklama, Acentecilik, Yiyecek İçecek, Ulaşım ve Rekreasyon ana alanlarıyla, turizm sektörünün en geniş ve en güncel özgeçmiş havuzuna sahip olan turizm-ik, sektörünün lokal ve global gelişmelerini takip ederek, üye firmalarına kusursuz bir işgücü kabiliyeti sağlamaktadır.

Birbiriyle ayrılmaz bu 5 sektör alanını tek bir çatı altında buluşturan turizm-ik, Türkiye’nin resmi işgücü rakamlarıyla %12’lik dilimine, yani ortalama 2,5 milyon personelin istihdamına hizmet vermektedir.

Türkiye’de İstanbul, Antalya, Muğla, Aydın, İzmir, Ankara, Bursa, Nevşehir; Kıbrıs’ta ise Girne ve Magosa turizm insan kaynağının en yoğun ihtiyaç duyulduğu şehirleridir. Ancak turizm-ik.com iş ilanları sayfalarında, Türkiye’nin ve KKTC’nin her ilinden hatta Dünyanın pek çok ülkesinden gelen adaylar için sayısız işletme, pozisyon ve iş imkanı bulunmaktadır.

LOGOMUZ

Kelime anlamı "şaşırtmak, kafasını karıştırmak, muamma, anlaşılmaz/açıklanamaz şey" olan Puzzle (yapboz), kesilmiş parçacıkları mantıklı bir şekilde birleştirerek resmi yeniden oluşturmaya dayanan bir tür oyun olarak ifade edilir.

18. yüzyıldan bugüne milyonlarca insanın ilgisini çeken puzzle ilk olarak, 1766 yılında İngiliz haritacı ve gravür tasarımcısı John Spilsbury’nin çizdiği küçük tahta parçalarından oluşan bir haritanın küçük parçalar halinde kesilmesiyle ortaya çıkmıştır.

Üzerinde yer alan ülkelerin (İngiltere ve Galler) sınırlarını belli etmek amacıyla yapılan bu ilk yapboz 1767 yılında, renkli olarak basılmıştır. Orijinali halen Hannas koleksiyonunda bulunan bu ilk parçalı bulmacada her kent, ayrı bir parçayı oluşturuyordu. 1820'li yıllara kadar coğrafya derslerinde bir eğitim aracı olarak kullanılan bu yapboz daha sonrasında eğlenceli bir oyun şeklini almaya başlamıştır.

Yaptığımız işlerle ilgili problemleri çözmek, yeniden başlamak, karar vermek, kestirme yollar aramak veya günlük hayatımızda hedeflerimize ulaşmak için verdiğimiz uğraşlar aslında yapbozun anlamsal ve işlevsel açıdan bize hiç de yabancı olmadığının ispatıdır.

Çalışma hayatımızda da aynen bir puzzle gibi işlerimizi ve ekibimizi sabırla, tek tek birleştirerek bir bütüne ulaşmayı hedeflemiyor muyuz? İşte bu nedenle biz de logomuzu yapbozun kelime anlamından ziyade “her parçanın bir bütünü oluşturma” felsefesinden esinlenerek yaptık.

CV'nizi paylaşın