Türkiye'nin ilk ve tek "turizm" iş ilanları, eleman ve kariyer portalına hoş geldiniz!  | EN | FİRMA GİRİŞİ

İş Hayatı

İş İngilizcesi Nasıl Geliştirilir?

Günlük yaşamımızda kullandığımız İngilizce ile iş hayatında bilmek zorunda olduğumuz İngilizce arasında belli başlı farklar mevcut. Peki, iş yaşamında kullanacağımız İngilizce nasıl geliştirilir?

* Duyabileceğiniz bir sesle kendi kendinize konuşun: Her zaman bu dili pratik yapabileceğiniz birisi yakınınızda olmayabilir. Bir başkasıyla konuştuğunuzu hayal ederek kendi başınıza konuşup cevaplamalısınız. Pratik yapmak İngilizce konuşmanızı etkin hale getirecektir.

* Televizyonda İngilizce programları seyredin: İngilizce yayın yapan kanallarda iş konularını takip ederek, hem kelime hazinenizi geliştirebilir hem de konuşma kalıplarını öğrenebilirsiniz.

* Yatmadan önce İngilizce kitap okuyun: Uyumadan önce 15 dakika İngilizce kitap okumak öğrenme sürecinde belirleyici rol üstlenir ve çok büyük fayda sağlar.

* İngilizce düşünmeye alışın: Değişik iş durumlarında söylenmesi gereken kalıpları ezberleyin, iyi öğrenin. Her gün sadece 5 dakika İngilizce düşünmeye çalışın. Hatta bu düşünce seanslarını her gün biraz daha uzatın.

* Yabancı film izleyin: Yabancı film ve dizileri ilk etapta İngilizce altyazılı izlemeye başlayın. İngilizce altyazılı film ve dizilere alışkanlık kazanınca, İngilizce ancak altyazısız izlemeye devam edin. Dinleme ve konuşma özelliği başta olmakla birlikte İngilizcenizin yavaş yavaş geliştiğini gözlemleyeceksiniz.

CV'nizi paylaşın