Türkiye'nin ilk ve tek "turizm" iş ilanları, eleman ve kariyer portalına hoş geldiniz!  | EN | FİRMA GİRİŞİ

İK Rehberiniz

Yeni Mezunlara Öneri ve Tavsiyeler

Hedef belirleyin: Hayatınızı geçireceğiniz işi tam olarak bildiğinizden emin olun. Olumlu ve olumsuz yönlerini iyice tanıyın. Yapacağınız işi gerçekten seviyorsanız bu iş alanında çalışmak için çabalayın.

Sabırlı olun: Mezuniyet sonrası iş arama süreci uzayabilir, bu süreç uzadıkça umutlarınız azalabilir. Eğer iş bulamadım diye istemediğiniz başka bir işte başlarsanız, iş hayatındaki mutsuz milyonlara katılırsınız. Sabırlı olun ve sizi mutlu edecek işi araştırmaya devam edin.

Maaşa takılmayın: Deneyimsiz ve başlangıç seviyesinde olduğunuzu unutmayın amacınız hemen para kazanmak olmamalı. Amacınız öncelikle deneyim kazanmak olmalıdır.

Sahada çalışın: Üniversite mezunusunuz ve yönetici pozisyonu veya masa başı bir iş planlıyorsanız bu hayalinizi saha ile değiştirin. Artık tüm şirketler önce sahada pişmenizi sonra merkez kadrolara geçmenizi istiyor.

Okul bitti yüksek lisans mı? Okulu bitirip iş bulamayan gençlerin yaptığı en büyük hata, iş bulamadıkları için yüksek lisans yapma fikridir. Yüksek lisans yapan kişiler daha kolay iş bulabileceklerini düşünürler. Oysaki yüksek lisans özel sektörde deneyimden sonra aranan bir unsurdur. Eğer çalışmıyorsanız ve deneyim sahibi değilseniz yüksek lisans sizi iş dünyasından 2 yıl daha uzak tutacaktır ve bu sırada rakipleriniz sizi geçecektir. Doğru kararı okurken vermelisiniz.Turizm-ik olarak tüm yeni mezunlara başarılar dileriz.

CV'nizi paylaşın